معایب سازه های فلزی در ساخت و ساز

معایب سازه های فلزی در ساخت و ساز :

ضعف در مقابل دما و حرارت زیاد

مقاومت فلز با زیاد شدن حرارت کاهش پیدا می‌کند و ساختمان فلزی دچار نقصان می شود که اگر این دما در ساختمان فلزی به ۶۰۰ درجه سانتی‌گراد برسد تعادل ساختمانبه خطر می‌افتد .

خوردگی و فساد فلز در مقابل عوامل خارجی

قطعات استفاده شده در ساختمان های فلزی مقابل عوامل جوی خورده شده و از ابعاد آن کاسته می‌شود بنابراین مخارج و نگهداری و محافظت از ساختمان های فلزی نسبتاً زیاد می باشد .

تمایل قطعات فشاری به کمانش و شکست

با توجه به این که تعداد قطعات در سازه های فلزی زیاد است و ابعاد آن کوچک است تمایل به کمانش در این قطعات یک نقطه ضعف محسوب می شود و با توجه به تعداد بالای آنها تعویض کاری بسیار زمان بر و سخت می باشد .

جوش نامناسب

اتصال قطعات در ساختمانهای فلزی با جوش ، پرچ ، پیچ صورت می‌گیرد که استفاده از این ها و تهیه و ساخت آنها در کارخانه جات ، فنی تر و اقتصادی تر بوده ، که در کشور ما چنین امکاناتی برای ساختمان های متداول مهیا نمی باشد .

همچنین اتصال قطعات با جوش به دلیل عدم مهارت جوشکاران و استفاده از ماشین آلات قدیمی و عدم کنترل توسط مهندس ناظر و گران بودن هزینه آزمایش جوش ، یکی از ضعف‌های بزرگ استفاده از سازه های فلزی می باشد .

اما نکته جالب توجه اینجاست که در صورت رعایت نمودن مشخصات فنی و استاندارد ، در ساخت سازه های فلزی این عیب را نداشته و دارای مقاومت بیشتری هستند .

حوزه فعالیت گروه صنعتی پارس دژ :

  • طراحی و ساخت سازه­های فلزی جوشی و پیچ و مهره­ای
  • طراحی و ساخت سوله و سازه­های صنعتی
  • طراحی، تامین مصالح و اجرای سقف­های عرشه فولادی
  • اجرای فونداسیون، دیوار و سقف­های بتنی

ایران، تهران، بلوار فردوس شرق، بین خیابان های عقیل

 و حسن آباد، پلاک 361 طبقه سوم

021-44978547

021-44063084

021-44076535

instagram:parsdezh_co

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس