سوله تیر ورقی

سوله تیر ورقی

یکی از انواع سوله ها و البته قدیمی ترین و مرسوم ترین روش ساخت سوله تیر ورقی میباشد.

مرسوم تر بودن این سوله ها به دلیل بهتر بودن این نوع سوله نیست و دلیل اصلی آن عدم آموزش های دانشگاهی ایران در مورد مهندسی سوله های بروز تر و سوله های خرپایی است. عملا دانشجوهای فارق التحصیل کشور ما در نهایت میتوانند در دانشگاه های ایران ساخت سوله به روش تیر ورقی را فرا بگیرند از همین رو ساخت سوله تیر ورقی در ایران بسیار زیاد و ساخت سوله های خرپایی بسیار کم هستند به نوعی که حتی تعداد سازندگان سوله های خرپایی به تعداد انگشت های یک دست هم نمیرسد!!!

در سوله های تیرورقی که یکی از انواع سوله ها میباشد از ورق سیاه st37 استفاده میشود و به طریق جوشی و سقف هشتی ساخته میشوند. این نوع سوله ها به غیر از عدم ساخت دهانه های عریض بدون ستون هیچ گونه محدودیتی ندارند اما قیمت ساخت آنها از ما بقی روشها گرانتر میباشد. البته اجرت ساخت این سوله ها از نوع های دیگر به مراتب پایینتر است اما به دلیل استفاده غیر اصولی در فولاد و بالا رفتن وزن سازه قیمت تمام شده آن از مابقی روش ها گرانتر خواهد شد.

به هر حال با گذشت زمان روز بروز ساخت ساز به این روش کمتر از گذشته میشود و البته لازم است بدانید که در کشور های اروپایی و تراز اول به کلی این روش منسوخ شده اما هنوز در کشورهایی مثل عراق – افغانستان – ایران و… هنوز متداول ترین روش ساخت برای سوله محسوب میشوند.

حوزه فعالیت گروه صنعتی پارس دژ :

  • طراحی و ساخت سازه­های فلزی جوشی و پیچ و مهره­ای
  • طراحی و ساخت سوله و سازه­های صنعتی
  • طراحی، تامین مصالح و اجرای سقف­های عرشه فولادی
  • اجرای فونداسیون، دیوار و سقف­های بتنی

ایران، تهران، بلوار فردوس شرق، بین خیابان های عقیل

 و حسن آباد، پلاک 361 طبقه سوم

021-44978547

021-44063084

021-44076535

instagram:parsdezh_co

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس