دپارتمان‌ها

دپارتمان‌ها

دفتر فنی

مراحل پیش از ساخت شامل طراحی، تهیه نقشه‌­های سازه، تهیه نقشه‌­های کارگاهی، تنظیم لیست متریال و چک لیست­های ساخت در دفتر فنی پارس دژ با بهره گیری از مهندسین مجرب و توانا انجام می­گیرد. این دفتر مراحل ساخت و نصب سازه­‌ها را نیز با در نظر گرفتن استانداردهای به روز و چک لیست­های از پیش تهیه شده کنترل و در صورت لزوم اصلاح می­نماید.

در مراحل طراحی از نرم افزارهای SAP، ETABS و SAFE و در مرحله تهیه نقشه­های کارگاهی از نرم افزار Tekla Structures استفاده می­گردد. همچنین برنامه ریزی و کنترل پروژه­ها نیز با استفاده از نرم افزارMS Project در دفترفنی شرکت انجام می­‌پذیرد.

کارخانه

کارخانه تولید سازه‌­های فلزی پارس دژ در کیلومتر 21 جاده تهران – قم، جاده وهن آباد، روبروی سد خاکی فشافویه واقع گردیده است. کارخانه دارای زمینی به مساحت 20،000 مترمربع و سالن­هایی به مساحت 1،500 مترمربع می­باشد و توان تولید سالانه 4،000 تن اسکلت فلزی صنعتی و ساختمانی را دارد. سالن­های فاز دوم کارخانه نیز به مساحت 3،000 مترمربع در حال احداث می­باشند که ظرفیت تولید سالانه را تا 12،000 تن در سال افزایش خواهد داد.

کنترل کیفیت

شرکت پارس دژ بمنظور ارتقای کیفیت سازه‌­های تولیدی از سیستم جامع کنترل کیفی برخوردار بوده که با استفاده از دستور العمل­های کنترل ضمن تولید، پس از اتمام هر مرحله، محصول بازرسی و ردیابی شده و در صورت تایید با صدور مجوز به مرحله بعدی منتقل می­گردد. نظارت بر کیفیت مواد اولیه قبل از تحویل به انبار نیز از وظایف مهم این بخش است.

بازرسی مواد اولیه شامل موارد ذیل می­باشد:

بررسی آنالیز شیمیایی مواد اولیه (شامل ورق ها و مقاطع استاندارد)
بازرسی چشمی (Visual Test)
آزمایش تورق (Lamination check)
بازرسی مواد مصرفی جوشکاری (الکترود، سیم جوش، پودر و …)

سیستم مدیریت کیفیت در پارس دژ بر اساس استاندارد بین المللی ISO9001:2008 در حال اجرا بوده و قطعات به درخواست واحد کنترل کیفیت برای حصول اطمینان از کیفیت جوش مطابق الزامات آئین نامه جوشكاری ساختمانی ایران (نشریه شماره ۲۲۸ سازمان مدیریت و برنامه­ریزی کشور) و AWS تحت كنترل و بازرسی قرار می­گیرند.

آزمایش های مورد اجرا بر روی قطعات مطابق دستورالعمل­های مربوطه و استاندارد AWS:

بازرسی چشمی جوش (VT)
بازرسی به وسیله مایعات نفوذ کننده (PT)
بازرسی به وسیله ذرات مغناطیسی (MT)
بازرسی به استفاده از امواج ماورای صوتی (UT)
كنترل درجه حرارت فلز و عملیات پیش گرما

HSE

احد HSE پارس دژ با در نظر گرفتن آخرین دستورالعمل­ها و استانداردها، ایمنی و سلامت شغلی کلیه عوامل کارخانه و پروژه‌­ها را برقرار می­سازد و ریسک مخاطرات ناشی از محیط کار را به حداقل رسانده و از حوادث احتمالی پیشگیری می­نماید. این واحد در تمامی مراحل کار ملاحظات زیست محیطی را در نظر گرفته و در اولویت برنامه‌­های اجرابی پروژه­‌ها قرار می­دهد. همچنین دستور العمل­های کار در محیط­های ویژه (بنا به درخواست کارفرما) توسط این واحد تدوین و نظارت کامل بر اجرای آن­ در طول پروژه صورت می­گیرد.

پارس دژ با اخذ گواهینامه­های ISO14001 (سیستم مدیریت محیط زیست) و OHSAS18001 (سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه­‌ای)، نظام آراستگی 5S را بمنظور دستیابی به محیط کاری مطلوب، در اجرای پروژه‌­ها عملیاتی می­نماید.

خلاصه مراحل اجرایی نظام 5S شامل موارد ذیل می­باشد:


ساماندهی محیط: تعیین اولویت­ها و حذف عوامل غیر ضروری پروژه­ها و مبارزه با عوامل آلودگی و تعمیر خرابی­ها
نظم و ترتیب: استقرار منظم ماشین آلات و اشیاء بطوری که شی مورد نیاز در زمان مورد نظر و بمقدار مورد نیاز دردسترس باشد.
پاکیزه­سازی: پاکسازی محیط بصورت کامل و بازبینی و رفع اشکلات جزئی احتمالی بصورت مداوم.
استاندارد سازی: تدوین و نوشتاری کردن روش­ها و تهیه بروشورها و دفترچه­های راهنما
سازمان یافتگی و انضباط کاری: آراستگی و انجام صحیح کار به طور معمول و مکرر و آمادگی با حوادث احتمالی

Call Now Buttonتماس